FINANČNÍ SVOBODA >> 2. OSOBNÍ ROZHODNUTÍ

FINANČNÍ SVOBODA - II.díl OSOBNÍ ROZHODNUTÍ

základní fakta shrnul a rubriku vytvořil Petr Bláha, Tvůj Život s.r.o. Dříve než se pustíte do čtení tohoto dílu, doporučujeme přečíst I-díl zde 

Chcete dosáhnout FINANČNÍ SVOBODY? Pracujete na jejím vybudování stejně jako já?ANO? Pakliže jste jí ještě nedosáhli, dovolte abych vás přivítal ve II.díle rubriky FINANČNÍ SVOBODA.

  

Mám pro nás dvě zprávy. Jednu dobrou a jednu špatnou. DOBROU ZPRÁVOU je fakt, že na udělání nového ROZHODNUTÍ není nikdy pozdě. ŠPATNOU ZPRÁVOU je fakt, že si budem muset přiznat, že v našem životě se věci nedaří tak, jak bychom si představovali, protože naše snaha, iniciativa, aktivita, vzdělání, zkušenosti zatím nestačili k tomu, aby nás k této chvíli, k tomuto okamžiku k FINANČNÍ SVOBODĚ přivedli.

Je-li naše rozhodnutí vážné a upřímné a chceme-li aby náš život skutečně nabral jiný směr, který nás dovede k tomuto cíli, nezbývá nám nic jiného než si připustit, že bude nutné NĚCO ZMĚNIT. Opět si dovolím použít slova klasika, který tak výstižně shrnul tuto pravdu: "Jen blázen může očekávat jiné výsledky a přitom neměnit své chování".

                                                       

Jsme tedy připraveni a ochotni něco v našem životě změnit abychom dosáhli snů a cílů, které se nám zatím nepodařilo uskutečnit? Co přesně bychom měli změnit, abychom nabrali ten správný vítr do našich životů?

Na první otázku, bychom si měli upřímně odpovědět každý sám. Na druhou otázku odpovídám: "Měli bychom změnit NAŠE MYŠLENÍ". Měli bychom se naučit přemýšlet jako úspěšní lidé. Jistě mi dáte za pravdu, že úspěšný člověk přemýšlí úplně jiným způsobem než ostatní. Jenomže jak to udělat? V našem okolí jsme  poznali mnoho lidí. Mnozí z nich se dokonce stali našimi přáteli. Věnujeme jim mnoho svého času a do našich životů prostě patří. A je to moc dobře. Kolik z našich přátel ale může o sobě říci, že jsou finančně nezávislí? Jeden, dva, žádný? Je to individuální, ale nejsme-li sami ještě finančně nezávislý, je velmi pravděpodobné, že i naši přátelé jimi nejsou.

Osobně nemám moc rád slova typu "mentor" nebo "učitel", ale nebylo by skvělé, kdybychom v našem životě znali někoho, kdo už úspěšný je, kdo bude ochotný kontrolovat naše kroky, monitorovat naší aktivitu, povzbuzovat nás a navíc nám bude vlastním příkladem ukazovat tu správnou cestu?   Nebylo by skvělé nějakého takového člověka znát? Chcete-li se rozvíjet, zkuste ve svém okolí takového člověka najít.  Úspěšní lidé, kteří dosáhli svého úspěchu vlastním úsilím se k Vám nikdy nebudou chovat nadřazeně. Seberte odvahu takového člověka sami oslovit a požádat ho o pomoc nebo radu. Jestli takového člověka ve svém okolí nemáte, neznáte nebo si netroufáte sami ho oslovit kontaktujte mě. V mém okolí se mnoho takových úspěšných lidí pohybuje a v pravidelných intervalech se s nimi sám setkávám.

       

Jen my sami se musíme rozhodnout, komu chceme ve svých životech v otázce osobního rozvoje naslouchat, kdo může naše životy v tomto směru více obohatit! Čí cesta nás pravděpodobněji dovede do našeho vysněného cíle. Vždycky máme na výběr. Budeme naslouchat:

1. Lidem, kteří jsou v našem okolí, máme je rádi a jsme pro ně ochotni obětovat mnohé, ale svým myšlením a činy nás nemohou posunout a přiblížit našim vlastním snům a ideálům, protože sami nejsou schopni prožívat všechny své sny i v reálném životě?  

2. Nebo snad lidem, kteří ve svém vlastním životě již mnohé dokázali,  jsou ve všech směrech i smyslech života úspěšní, pro mnohé jsou již vzory hodny následování a dokonce jsou ochotni se o své zkušenosti s Vámi podělit?

               SÁM(A) SE ROZHODNĚTE!

Doporučujeme přečíst III. díl pod názvem PASIVNÍ PŘÍJEM více 

nahoru

Jazyk


Dnes je


Úterý 21.8.2018
Svátek má Johana


Motto dne

MÁŠ ODVAHU ŽÍT PO SVÉM? Sdílet